Poker Oyun Çeşitleri ve Poker Kuralları

Dünya üzerinde en çok oynanan casino oyunlarından biri olduğunu söyleyebileceğimiz poker, farklı versiyonlara sahip bir oyundur. Ancak online alanda en çok tercih edileni ve dünya genelinde en çok bilineni Texas holdem pokerdir. Kumarhanelerin olmazsa olmazı poker, kazananlara büyük ödüller kazandırdığı için de tercih edilen bir oyundur. Ülkemizde en yaygın olarak oynanan poker türü de Türk pokeri olarak bilinen oldukça basit bir türdür. Poker oyun çeşitleri ve poker kuralları hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamına bakabilirsiniz.

online poker

En Çok Oynanan Poker Türleri Nelerdir?

Dünyanın en çok oynanan poker çeşidinin Texas Holdem olduğunu söylemiştik. Klasik poker kurallarına sahip olan bu oyun dışında Türk pokeri ve 5 Card Draw da çok oynanmaktadır. Türk pokeri öğrenmesi çok kolay olan az stratejili bir poker türüdür. Omaha High pokeri kısaca Omaha olarak anılan bir poker türüdür. Oynanış tarzı Texas Holdem’e çok benzer. Özellikle aksiyonu bol oyun severler bu poker türünü tercih eder.

Kanıtlanmış Bingo Stratejileri

7 Card Stud poker türü de rakibinizin elindeki kartları görebileceğiniz bir sisteme dayalı olduğu için farklı bir poker türüdür ve yaygın olarak oynanır. Razz ise geleneksel poker oyunlarından biridir ancak diğerleri kadar yaygın bir tür değildir. Bunun dışında Badugi ve 7-2 Triple Draw poker türleri olduğunu söyleyebiliriz. Poker oyun çeşitleri ve poker kuralları için her oyunda ayrı kuralların hakim olduğunu bilmelisiniz.

Poker Oyunlarında Bilinmesi Gereken Terimler Nelerdir?

  • Pot: Oyuncunun ortaya koyduğu para miktarına pot denir.
  • Görmek ve arttırmak: Sırası kendisine gelen oyuncunun oyuna devam etmesi pot miktarı kadar para koyması görmektir. Ancak pot miktarından fazla para koyarsa bu arttıracağı anlamına gelir.
  • Rölans: Düşünmek için zaman istemektir.
  • Rest (All-in): Oyuncunun bütün parasını ortaya koymasıdır.
  • Blöf: Oyuncunun değerli kartı olmasa bile varmış gibi hamleler yapmasıdır.

Poker oyun çeşitleri ve poker kuralları için üyesi olduğunuz şirketin canlı destek hattını kullanarak da yardım isteyebilir ve merak ettiklerinizi daha detaylı bir şekilde sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir